Strona główna / KSIĘGA GOŚCI / Maja w moim ogrodzie
 

Goście, goście! Czyli odwiedziny „Mai w ogrodzie”

W połowie czerwca 2012 roku w moje „zielone progi” zawitała ekipa ze znanego ogrodniczego programu stacji TVN, aby zrealizować jeden z odcinków propagujących ekologiczną uprawę przydomowych ogrodów.
Do mojego ogrodu producent „Mai w ogrodzie”, Pani Anna Słomczyńska, trafiła zupełnie przypadkiem we wrześniu 2011 roku, przeglądając w sieci internetowej informacje o motylach odwiedzających ogrody. Ponieważ lubię obserwować dziką przyrodę ściągającą do mojego „zielonego azylu”, opisałam ciekawą przygodę z pięknym, nocnym motylem zawisakiem powojowcem (Agrius convolvuli, syn. Herse convolvuli), podróżnikiem z południa Europy, rzadko pojawiającym się w naszym kraju. I w ten sposób ogród zwrócił uwagę Pani producent.

Przyznam, że sama nie zgłosiłabym go do żadnego ogólnopolskiego medium (gazety, programu), ponieważ nie jest on dziełem projektantów, robiony jest własnymi siłami i na wyczucie, daleko mu więc do doskonałości.
To twór żywy, który ciągle poprawiam, bo wydaje mi się nie dość dobry, nie dość dopracowany i zadbany, a zatem… nie nadający się do pokazania szerokiej publiczności. Ogród jest co prawda obecny w sieci, ale głównie ze względu na rodzinę i znajomych rozsianych po świecie, wiedzą wiec o nim tylko nieliczne osoby. A tu nagle taka niespodzianka – mail od programu „Maja w ogrodzie” z propozycją prezentacji w telewizji!
Ciepłe słowa, jakie usłyszałam od Pani Ani spowodowały, że odważyłam się pokazać na żywo mój ogród szerszemu gronu ogrodowych zapaleńców - ludzi „zielono zakręconych”, tak chętnie oglądających ten program. Tym bardziej, że dowiedziałam się także o osobach piszących do programu, proszących o pokazanie mojego ogrodu. Jest to niezwykle miłe i czuję się wyjątkowo wyróżniona, za co odwiedzającym moją stronę serdecznie dziękuję!

Podczas kręcenia zdjęć nie było łatwo - dzień był wyjątkowo upalny; w palącym słońcu ciężko było skupić myśli i równie trudno walczyć z tremą. Ponadto po wyglądzie ogrodu widać było ciężką zimę (2011/2012) -  wiele roślin wypadło, sporo było drastycznie przyciętych, a część z nich z trudem się regenerowała. Dużo jednak kwitło i roztaczało wspaniałą woń.
Cóż, zapachu nie da się przekazać w programie, mam jednak nadzieję, że mój ogród okaże się interesujący i wart uwagi oglądających.
Na antenie TVN i TVN Meteo odcinek programu pojawił się 13 stycznia 2013r. („Pełen kwiatów i barw ogród z żurawiami”  - odcinek 409).

Serdecznie zapraszam do obejrzenia króciutkiej relacji z nagrywania programu.

Serce programu „Maja w ogrodzie” - Anna Słomczyńska i Maja Popielarska.

obraz06.jpg

Pod wieczór, przy rozmowie na ławeczce, poprosiłam Panią Maję o podpisanie książek.

obraz07.jpg obraz08.jpg

Ekipa filmowa wraz z Panią Anią Słomczyńską odwiedziła mój ogród powtórnie 18-go maja 2013 roku.

obraz09.jpg

Ogród zdobiły wtedy piwonie krzewiaste. Swoje kwitnienie rozpoczynały azalie i różaneczniki, a skalniak pokrywały różnokolorowe poduchy roślin górskich.

obraz11.jpg
obraz10.jpg
obraz10a.jpg

Dzień był słoneczny i ciepły - pogoda była więc znakomita na posadzenie storczyka ogrodowego Cypripedium Regina White (Storczyki gruntowe - odcinek 442).

obraz12.jpg
obraz13.jpg
obraz14.jpg

Obu Paniom oraz ekipom filmowym dziękuję za odwiedziny i wspaniale spędzony czas!
'