'Gatunek epifityczny występujący na dużym obszarze - chińskiej części Himalajów, Birmie (Myanmar), Tajlandii i Laosie. Rośnie w mieszanych lasach leżących na wysokości od 1000 do 1700m n.p.m. Storczyk ten tworzy niespotykanego kształtu zwieszające się łodygi o długości dochodzącej do 50cm. Wyrastające przyrosty mają tak niezwykły wygląd, że roślina nawet poza kwitnieniem prezentuje się bardzo interesująco. Pseudobulwy posiadają szereg węzłów, najczęściej około siedmiu, z naprzemianlegle wyrastającymi liśćmi. Każdy węzeł jest pogrubiony i wygląda jak spłaszczony koralik.

Starzejące się przyrosty z czasem żółkną, lekko marszczą się i przeważnie po dwóch latach tracą liście. W warunkach naturalnych, w okresie intensywnego wzrostu, gatunek ten ma zapewnioną dużą ilość światła oraz wilgoci. Dopiero na jesieni, w czasie dojrzewania przyrostów, zmniejsza się znacznie ilość wody deszczowej, aż do całkowitego jej braku zimą. Jednak takie przesuszenia nie jest długotrwałe. Okresowi spoczynku towarzyszą nocne spadki temperatur do około 14°C. Pod wpływem takich czynników indukowane jest kwitnienie, które ma miejsce pod koniec zimy lub wiosną. Wówczas na bezlistnych lub ulistnionych łodygach, przy węzłach, z oczek położonych poniżej liści, wyrastają pojedyncze lub podwójne kwiaty.
Są one pachnące i wyrastają głównie w szczytowych partiach pseudobulw. Zazwyczaj mają białą lub lekko różową barwę i osiągają 7,5cm średnicy.

Długie, wąskie płatki są szeroko rozłożone oraz lekko wywinięte i zaróżowione na końcach.

Warżka jest duża i okrągła, z intensywnie żółtą plamą na środku.

Kwitnąca roślina stanowi piękny widok. Przyjemnie pachnące kwiaty są trwałe i utrzymują się przez okres 3-4 tygodni. W niedługim czasie po kwitnieniu zaczynają się pojawiać nowe przyrosty.
Widok ogólny.